přeskočit k navigaci »

Františkovy Lázně

Přeskočit na: Mapu

Františkovy Lázně patří spolu s Karlovými Vary a Mariánskými Lázněmi do tzv. „Lázeňského trojúhelníku“. Město leží u hranic s Německem, nedaleko historického města Cheb. Jedinečnost lázní tkví v minerálních pramenech s vysokým obsahem oxidu uhličitého. Františkovy Lázně jsou velmi vyhledávanou a oblíbenou destinací. Díky mnoha historickým památkám si město vysloužilo statut městské památkové rezervace. Krásné okolí a parky se přímo nabízejí pro výlety na kole a procházky po lázeňských lesích. Návštěvníci mají možnost zahrát si minigolf, tenis či další tradiční lázeňské sporty. Město nabízí nespočetné množství kulturních akcí, koncertů a programů.

Památky

V městské památkové rezervaci najdete mnoho zajímavých památek. K nejvýznamnější patří Dvorana Glauberových pramenů. Byla postavena nad prameny Kostelním, Glauber III a Glauber IV. Poslední z jmenovaných je přírodní raritou. Díky vysokému obsahu Glauberovy soli patři k nejvýznamnějším pramenům na světě. Další vyhledávanou památkou je socha Františka, která je jedním ze symbolů města. Je to socha malého nahého chlapce s rybou v rukách, který sedí na kouli. Legenda praví, že žena, která si na sochu sáhne, otěhotní. František je údajně nejmocnější ze zdejších zdrojů zdraví.

Další památky a zajímavosti ve městě a okolí:

 • Nová kolonáda a Plynové lázně
 • hotelový komplex Tři lilie
 • římskokatolický kostel povýšení sv. Kříže
 • divadlo Boženy Němcové
 • kolonáda Solného a Lučního pramene
 • Císařské lázně

Lázeňství:

Místní lázně jsou proslulé léčbou gynekologických onemocnění včetně neplodnosti. Ve Františkových Lázních se ovšem léčí i pacienti s některými dalšími obtížemi. Hlavním činitelem při léčení všech nemocí jsou přírodní léčivé zdroje (prameny, slatina, peloid apod.). Kromě komplexního lázeňského léčení zde můžete zkusit některý z Wellness/Beauty balíčků.

Hlavní indikace pro lázeňskou léčbu:

 • nemoci srdce a oběhového ústrojí
 • nemoci pohybového ústrojí
 • nemoci gynekologické včetně neplodnosti
 • následná onkologická péče

Hlavní lázeňské procedury:

 • Koupele/Výplachy pomáhají díky léčivým látkám obsažených v termální vodě při různých obtížích.
 • Inhalace/Léčba plynem – Tyto procedury zlepšují kvalitu dýchání, funkci sliznic dýchacích cest. K tomu se využívají inhalace aerosolů minerálních vod.
 • Pitné kúry – Město se nachází u vývěrů termálních a minerálních pramenů. Pitná kúra se využívá převážně při léčbě chorob spojených se zažíváním apod.
 • Sonoterapie/Léčba zvukem – Využívání blahodárných účinků zvuku k léčení pacientů.
 • Termoterapie/Léčba teplem využívání tepelných změn. Nejen léčba teplem i chladem velmi dobře působí na celý organismus.
 • Beauty/Wellness – Nezabývá se přímo léčením chorob, ale soustřeďuje se na zkrášlení, čištění, relaxaci, omlazení, hydrataci některých partií těla nebo také na zvýšení kondice. Tyto programy mají dobrý vliv i na psychiku člověka.
 • Dietoterapie spočívá v odborných úpravách jídelníčku, které mají pomáhat při léčení nemocí, souvisejících se špatným stravováním anebo přímo bojují proti obezitě.
 • Fototerapie je léčba světlem. Díky plnospektrálnímu světlu se zvyšuje fyzická aktivita klienta. Terapie dobře působí na lidskou psychiku a podporuje imunitní systém.

Tipy pro volné chvíle:

 • Národní přírodní rezervace SOOS, hrad Ostroh, Motýlí dům v Žirovicích
 • výlety do okolních měst (Cheb, Aš, Mariánské Lázně Kynžvart)
 • sportovní vyžití - sjezdové i běžecké lyžování, turistika, cykloturistika, tenis, golf, plavání
 • a mnohé další

Františkovy Lázně jsou ideálním místem pro pobyt a odpočinek. Léčebné přírodní zdroje, jako jsou minerální vody, léčebný plyn a sirnoželezitá slatina, dělají z Františkových lázní velmi atraktivní lázeňské město. Navíc město nabízí široké spektrum kulturního a společenského vyžití - muzea, galerie, kino, koncerty apod. Nádherné parky, udržovaná zeleň a zajímavosti v okolí vybízejí k romantickým vycházkám a pěším túrám. Františkovy Lázně jsou prostě ideální pro spojení lázeňské léčby s aktivním i pasivním odpočinkem a k načerpání nových zážitků.

Mapa

 

Mapu si můžete oddálit, či přiblížit kliknutím na + , nebo - symbol na mapě. Mapa je intereaktivní - můžete jí posouvat stisknutým levým tlačítkem myši.

Lázeňství v kraji se představuje

Imperial Karlovy Vary a.s. Alžbětiny Lázně a.s. Lázně Františkovy Lázně a. s. Léčebné lázně Mariánské Lázně a. s. LLéčebné lázně Jáchymov a. s. Lázeňský hotel Royal Mariánské Lázně a.s. Monti Spa a.s. Františkovy Lázně SPLZaK Karlovy Vary Karlovarský kraj Karlovy Vary Mariánské lázně Františkovy Lázně Lázně Jáchymov

Další fotografie v naší galerii »

 

Aktuality

15.07.2013

Unikátní přírodní sulfátové koupele v Danubius Health Spa Resort Butterfly

Danubius Health Spa Resort Butterfly v Mariánských Lázních nabízí nově svým klientům unikátní sulfátové koupele...... Více »

 

14.09.2011

MARIA SPA COURTYARD

První hosté se v Maria Spa Courtyard**** ubytovali již 7.června 2011. Společnost Léčebné lázně Mariánské lázně a.s. otevřela další skvost mezi lázeňskými historickými hotely. ... Více »

 

22.01.2009

Computerová kineziologie

Lázeňský hotel MONTI je zdravotnické zařízení, které umožňuje léčbu komplexní balneoterapií, tj. léčení pacientů přírodními léčebnými zdroji, s využitím všech dostupných metod... Více »

 

archiv novinek »

Nabídka zaměstnání

Výběrová řízení

Zakázka nebyla realizována. Na základě závažných skutečností na straně Medispa byl projekt ukončen bez vlastní realizace.

Kontaktní údaje

MEDISPA

Krajský úřad Karlovarského kraje
Závodní 353/88, 360 21 Karlovy Vary

Kontakní osoba:
Ing. E. Hávová
Tel.: 353 502 232
E-mail: info@medispa.cz

 
 

Úvod » Lázeňská města » Františkovy Lázně » detail

 
MEDISPA

MEDISPA Krajský úřad Karlovarského kraje
Závodní 353/88, 360 21 Karlovy Vary

Kontakní osoba: Ing. E. Hávová
Tel.: +420 353 502 232

E-mail: elena.havova@kr-karlovarsky.cz