přeskočit k navigaci »

Lázně Jáchymov

Přeskočit na: Mapu

Lázeňské město Jáchymov se rozkládá na úpatí Krušných hor. Je proslulé nejen unikátní lázeňskou léčbou, ale také svou bohatou hornickou historií. Jáchymov leží v krásné krušnohorské krajině, vhodné pro pěší turistiku, cykloturistiku, pro náročné horské túry i pro výlety rodin s dětmi. Zdejší lyžařské areály poskytují veškeré služby milovníkům zimních sportů. Jáchymov navštívilo mnoho významných osobností – Georgius Agricola, Martin Luther, T. G. Masaryk ad. Pracovala zde i polská vědkyně Marie Curie Sklodowská, která izolovala radioaktivní prvek radium z jáchymovského smolince.

Lázně Jáchymov Lázně Jáchymov Lázně Jáchymov Lázně Jáchymov Lázně Jáchymov

Památky

V Jáchymově naleznete mnoho zajímavých památek. K nejvýznamnějším patří pozdně gotický děkanský kostel sv. Jáchyma. Další významnou památkou je nejstarší z jáchymovských dolů na stříbro - důl Svornost. V pozdější době důl sloužil k těžbě uranu. Nyní je v provozu jako lázeňské zařízení. V jeho podzemí se nachází zdroj léčivých radonových vod pro lázně.

Další památky a zajímavosti ve městě a okolí:

 • Šlikovský hrad
 • Královská mincovna
 • Měšťanské domy na náměstí Republiky
 • Kaple sv. Anny
 • Evangelický kostel
 • Kaple sv. Barbory
 • Špitální kostelík
 • Radnice

Lázeňství:

Jáchymovské lázně se zaměřují především na nemoci pohybového aparátu. K léčbě se užívá převážně léčivá voda s obsahem radonu, která přináší dlouhodobou úlevu od bolesti a celkové zlepšení zdravotního stavu.

Hlavní indikace pro lázeňskou léčbu:

 • onemocnění pohybového ústrojí
 • onemocnění nervových chorob
 • cévní choroby

Jáchymovské léčebné procedury:

 • Radonové koupele působí proti stresu a blahodárně působí na celý organismus.
 • Rehabilitace – léčebný tělocvik. Používá se pro zlepšení pohyblivosti a protažení těla.
 • Masáže (masáže lávovými kameny, lymfatické masáže, ruční masáže) přináší uvolnění svalstva, zlepšení funkce lymfatického systému apod.
 • Vodoléčba se používá k povzbuzení a uvolnění. Voda je vhodné prostředí pro cvičení a odpočinek. (střídavé koupele nohou, zábaly, obklady, inhalace páry, sedací koupele, slané koupele atd.)
 • Akupunktura je léčebná metoda, která patří do systému tradiční čínské medicíny. Používá se pro stimulaci akupunkturních bodů.
 • Brachyradiumterapie („Jáchymovské krabičky“) - tato evropská specialita je vhodná pro léčbu chronických bolestivých stavů pohybového aparátu, které nereagují na jiné běžné typy analgetické léčby. Terapie poskytuje pacientům mnohaměsíční úlevu od bolestí.
Lázně Jáchymov Lázně Jáchymov Lázně Jáchymov Lázně Jáchymov Lázně Jáchymov

Tipy pro volné chvíle:

Jáchymov leží v Krušných horách. Zdejší příroda vybízí k procházkám, které si můžete vybrat podle délky i náročnosti. Oblíbeným výletem je pěší vycházka k sedačkové lanovce, jízda lanovkou na Klínovec – nejvyšší horu Krušnohoří a zpět.

 • naučná stezka Jáchymovské peklo, vycházky za hornickou minulostí, výlet lanovkou na Klínovec ad.
 • cykloturistika
 • výlety do okolních měst (Karlovy Vary, Ostrov, Loket nad Ohří)
 • lyžování, snowboarding, snowtubing ad.

Lázně Jáchymov jsou jediné radonové lázně v České republice. Prameny obsahují nejvyšší množství léčebného radonu na 1 litr vody na celém světě. Jáchymov je dále ideálním místem pro provozování turistiky, zimních sportů a dalších aktivit. Tradiční léčba, moderní wellness programy i atraktivní okolí každoročně lákají do Jáchymova velké množství návštěvníků. Nechte se také zlákat...

Lázně Jáchymov Lázně Jáchymov Lázně Jáchymov Lázně Jáchymov Lázně Jáchymov Lázně Jáchymov

Mapa

 

Mapu si můžete oddálit, či přiblížit kliknutím na + , nebo - symbol na mapě. Mapa je intereaktivní - můžete jí posouvat stisknutým levým tlačítkem myši.

Lázeňství v kraji se představuje

Imperial Karlovy Vary a.s. Alžbětiny Lázně a.s. Lázně Františkovy Lázně a. s. Léčebné lázně Mariánské Lázně a. s. LLéčebné lázně Jáchymov a. s. Lázeňský hotel Royal Mariánské Lázně a.s. Monti Spa a.s. Františkovy Lázně SPLZaK Karlovy Vary Karlovarský kraj Karlovy Vary Mariánské lázně Františkovy Lázně Lázně Jáchymov

Další fotografie v naší galerii »

 

Aktuality

15.07.2013

Unikátní přírodní sulfátové koupele v Danubius Health Spa Resort Butterfly

Danubius Health Spa Resort Butterfly v Mariánských Lázních nabízí nově svým klientům unikátní sulfátové koupele...... Více »

 

14.09.2011

MARIA SPA COURTYARD

První hosté se v Maria Spa Courtyard**** ubytovali již 7.června 2011. Společnost Léčebné lázně Mariánské lázně a.s. otevřela další skvost mezi lázeňskými historickými hotely. ... Více »

 

22.01.2009

Computerová kineziologie

Lázeňský hotel MONTI je zdravotnické zařízení, které umožňuje léčbu komplexní balneoterapií, tj. léčení pacientů přírodními léčebnými zdroji, s využitím všech dostupných metod... Více »

 

archiv novinek »

Nabídka zaměstnání

Výběrová řízení

Zakázka nebyla realizována. Na základě závažných skutečností na straně Medispa byl projekt ukončen bez vlastní realizace.

Kontaktní údaje

MEDISPA

Krajský úřad Karlovarského kraje
Závodní 353/88, 360 21 Karlovy Vary

Kontakní osoba:
Ing. E. Hávová
Tel.: 353 502 232
E-mail: info@medispa.cz

 
 

Úvod » Lázeňská města » Lázně Jáchymov » detail

 
MEDISPA

MEDISPA Krajský úřad Karlovarského kraje
Závodní 353/88, 360 21 Karlovy Vary

Kontakní osoba: Ing. E. Hávová
Tel.: +420 353 502 232

E-mail: elena.havova@kr-karlovarsky.cz