přeskočit k navigaci »

Computerová kineziologie

Lázeňský hotel MONTI je zdravotnické zařízení, které umožňuje léčbu komplexní balneoterapií, tj. léčení pacientů přírodními léčebnými zdroji, s využitím všech dostupných metod moderní rehabilitační léčby, pod vedením erudovaných lékařů, zkušených fyzioterapeutů a dalších zdravotnických pracovníků. Kromě toho se zaměřuje i na regenerační techniky a neinvazivní diagnostické postupy při krát- kodobých relaxačních i wellness pobytech.

Jednou z neinvazivních, velmi efektivních diagostických metod je computerová kineziologie. Lázeňský hotel MONTI ve Františkových Lázních je jediné pracoviště v západočeské oblasti, kde je možno toto vyšetření absolvovat.

Computerová kineziologje (CK) je relativně nová moderní diagnostická a léčebná metoda, která je určena zejména pro pacienty s nemocemi pohybového aparátu, ale i pro zdravé jedince, kteří mají zájem ovlivnit svůj zdravotní stav ještě před vznikem funkčních poruch nebo nemocí.

Principem vyšetření touto metodou je kineziologické vyšetření pacienta a výsledy vyšetření jsou zpracovány počítačem. CK sdružuje poznatky z různých lékařských oborů, především ortopedie, neurologie, myoskeletální mediciny a rehabilitačního lékařství a používá též zkušeností tradičních starých technik, např. jógy. Využívá poznatku, že pohybový aparát je jakýmsi „displejem“ našeho těla, čili všechny poruchy v organismu se na pohybovém aparátu objeví. My je můžeme diagnostikovat a zpětně funkční potíže přes pohybový aparát ovlivnit.

Vyšetření je nenáročné a probíhá podobně jako běžné rehabilitační vyšetření, při kterém se hodnotí omezení rozsahů pohybů a napětí jednotlivých svalů Zjištěné hodnoty jsou spolu s dalšími vstupními údaji analyzovány počítačem, který zobrazí místa největších nerovnováh a funkčních poruch v těle, i možné vztahy mezi poruchou pohybu a vnitřních orgánů. Následná léčba vychází z výsledků vyšetření. Obvykle postačí speciální masáže, doplněné o individuální sestavu cvičení. U chronických potíží je vhodné použití speciálních technik léčebné rehabilitace a reflexoterapie.

CK má výborné výsledky v oblasti prevence, léčbě funkčních onemocnění, při léčbě chronických nemocí pohybového systému, ale i při akutních stavech, např. při ischiasu. Metoda je vhodná jak pro lidi s nedostatkem vhodného pohybu, tak pro sportovce s nadmírou někdy nesprávně prováděného pohybu.

MUDr.Jana Benešová
vedoucí lékařka MONTI SPA, a.s.

Lázeňství v kraji se představuje

Imperial Karlovy Vary a.s. Alžbětiny Lázně a.s. Lázně Františkovy Lázně a. s. Léčebné lázně Mariánské Lázně a. s. LLéčebné lázně Jáchymov a. s. Lázeňský hotel Royal Mariánské Lázně a.s. Monti Spa a.s. Františkovy Lázně SPLZaK Karlovy Vary Karlovarský kraj Karlovy Vary Mariánské lázně Františkovy Lázně Lázně Jáchymov

Další fotografie v naší galerii »

 

Aktuality

15.07.2013

Unikátní přírodní sulfátové koupele v Danubius Health Spa Resort Butterfly

Danubius Health Spa Resort Butterfly v Mariánských Lázních nabízí nově svým klientům unikátní sulfátové koupele...... Více »

 

14.09.2011

MARIA SPA COURTYARD

První hosté se v Maria Spa Courtyard**** ubytovali již 7.června 2011. Společnost Léčebné lázně Mariánské lázně a.s. otevřela další skvost mezi lázeňskými historickými hotely. ... Více »

 

22.01.2009

Computerová kineziologie

Lázeňský hotel MONTI je zdravotnické zařízení, které umožňuje léčbu komplexní balneoterapií, tj. léčení pacientů přírodními léčebnými zdroji, s využitím všech dostupných metod... Více »

 

archiv novinek »

Nabídka zaměstnání

Výběrová řízení

Zakázka nebyla realizována. Na základě závažných skutečností na straně Medispa byl projekt ukončen bez vlastní realizace.

Kontaktní údaje

MEDISPA

Krajský úřad Karlovarského kraje
Závodní 353/88, 360 21 Karlovy Vary

Kontakní osoba:
Ing. E. Hávová
Tel.: 353 502 232
E-mail: info@medispa.cz

 
 

Úvod » Novinky » Computerová kineziologie

 
MEDISPA

MEDISPA Krajský úřad Karlovarského kraje
Závodní 353/88, 360 21 Karlovy Vary

Kontakní osoba: Ing. E. Hávová
Tel.: +420 353 502 232

E-mail: elena.havova@kr-karlovarsky.cz